Fyzioterapia II. stupeň

Prijímacie konanie

Termín podania prihlášky:                1. kolo: 30. apríl 2023

                                                           2. kolo: 14. júl 2023*

                                                          

Termín prijímacieho konania:            1. kolo: 19. – 23. jún 2023

2. kolo: 23. august 2023*

 

* 2. kolo prijímacích skúšok sa bude konať v prípade, že po prvom kole nebude prijatý plánovaný počet uchádzačov

 

Náhradný termín prijímacej skúšky:        26. jún 2023

(O náhradný termín prijímacej skúšky môže uchádzač požiadať písomne zo zdravotných, osobných a iných dôvodov. Tento termín je určený iba pre uchádzačov, ktorí si podali prihlášku v riadnom termíne, t. j. do 30. apríla 2023, nemohli sa dostaviť na prijímaciu skúšku v dňoch 19. – 23. júna 2023 a písomne o náhradný termín požiadali).

 

 

 

Poplatok za prijímacie konanie

Opens internal link in current windowPotrebné doklady na prijatie

Opens internal link in current windowKritériá prijatia

Kontakt na študijné oddelenie

Ročné školné

Denná forma štúdia - bezplatná.

Prekročenie štandardnej dĺžky štúdia a súbežné štúdium – 750 Eur

 

 

Informácie pre uchádzačov zo zahraničia / Information for applicants from abroad

Informácie o študijnom programe

Fyzioterapia je odbor, ktorým študent získa vedomosti z vedeckých odborov, na ktorých je založená fyzioterapia. Významným je pochopenie štruktúry fyziologických funkcií, správania zdravého  a chorého človeka, získanie vedomostí o telesnej konštitúcii, o vplyve prírodného a spoločenského prostredia na zdravotný stav človeka, o metódach poskytujúcich fyzioterapeutovi obraz o léziách a ochoreniach v jednotlivých klinických odboroch a o preventívnom, diagnostickom a terapeutickom procese.

Profil absolventa

Absolvent magisterského študijného programu Fyzioterapia má komplexné vedomosti integrujúce poznatky z fyzioterapie, výskumu, pedagogiky a manažmentu, aplikuje do fyzioterapeutickej praxe aktuálne trendy a poznatky založené na vedeckých dôkazoch. Je pripravený samostatne vykonávať činnosti vyžadujúce odbornú erudíciu, samostatnosť v práci, v rozhodovaní, osobnú zodpovednosť v liečebnej rehabilitácii, primárnej, sekundárnej a následnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej, diagnostickej, terapeutickej, poradenskej a výchovnej činnosti.

Absolvent má predpoklady pre samostatnú vedecko-výskumnú činnosť.

Viac na Opens external link in new windowZákladné údaje o študijnom programe

Uplatnenie absolventov

Absolvent magisterského študijného programu Fyzioterapia sa uplatní v nemocničných a poliklinických zariadeniach, kúpeľných liečebných zariadeniach, odborných liečebných a rehabilitačných ústavoch a iných zariadeniach, ktoré poskytujú preventívnu a liečebnú zdravotnú starostlivosť alebo ochranu a podporu zdravia. Môže vykonávať pedagogickú činnosť na príslušných stupňoch vzdelávania v odbore. Pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností absolvent musí mať široký odborný profil. Absolvent je schopný pracovať samostatne aj v tíme, sústavne sa vzdelávať, trvalo sa zaujímať o vývoj svojho odboru štúdiom odbornej literatúry.

Možnosti pre študentov

  • Uplatniteľnosť absolventov vo svojom odbore.
  • Možnosť sa vzdelávať v Centre hyperbarickej oxygenoterapie aj na klinických pracoviskách.
  • Erasmus+, odborné stáže v rámci Erasmus+.
  • Mimokurikulárne aktivity - študentská kvapka krvi, Dar života, Deň narcisov, účasť na odborných a vedeckých  podujatiach.
  • Odborné exkurzie, praxe a stáže.
  • Postupné využívanie E-learningu vo výučbe.
  • Individuálny prístup k študentom pri riešení problémov.
  • Bohaté a unikátne technické zázemie pre štúdium, vedu a výskum.

Štúdium v zahraničí Erasmus+

Program Erasmus+ sa zameriava na zvyšovanie kvality vzdelávania a podporu európskej dimenzie vysokoškolského vzdelávania prostredníctvom medzinárodnej spolupráce univerzít, podporuje európsku mobilitu a zlepšuje transparentnosť a úplné uznávanie štúdia a kvalifikácie v krajinách EÚ.

ERASMUS+ poskytuje študentom (vrátane doktorandov) - okrem študentov 1. ročníka - príležitosť absolvovať študijný pobyt v dĺžke 3-12 mesiacov na vysokých školách v krajinách EÚ na základe bilaterálnej dohody. Granty na študijné pobyty prideľujú študentom priamo vysoké školy.

Partnerské univerzity:

  • Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta humanitních studií - mobilita študentov študijných odborov: ošetrovateľstvo, fyzioterapia
  • Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta zdravotnických věd -mobilita študentov študijných odborov: ošetrovateľstvo, fyzioterapia
  • Univerzita Karlova v Praze, Fakulta telesnej výchovy a športu - mobilita študentov študijných odborov: fyzioterapia
  • České vysoké učení v Praze, Fakulta biomedicínského inženýrství - mobilita študentov študijných odborov: fyzioterapia
  • Széchenyi István University - mobilita študentov študijných odborov: ošetrovateľstvo
  • Alma Mater Studiorum – Universitá di Bologna - mobilita študentov študijných odborov: fyzioterapia
  • Instituto Politecnico de Braganca - mobilita študentov študijných odborov: ošetrovateľstvo
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy - mobilita študentov študijných odborov: ošetrovateľstvo, fyzioterapia, laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve

Informácie o fakulte

Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne  vznikla v roku 2007 transformáciou z Ústavu zdravotníctva a ošetrovateľstva, ktorý bol založený v roku 2004. V súčasnosti poskytuje štúdium v akreditovaných študijných programoch I. a II. stupňa.  Fakulta má akreditované aj špecializačné štúdiá v zdravotníckom povolaní „sestra“ a má priznanú spôsobilosť pre rigorózne konanie v študijnom programe Ošetrovateľstvo.

Fakulta zdravotníctva má päť katedier: Katedru ošetrovateľstva, Katedru laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve, Katedru klinických, teoretických a špeciálnych disciplín, Katedru telesnej výchovy a športu, Katedru fyzioterapie. Výučbovými základňami pre prax je najmä Fakultná nemocnica Trenčín, RÚVZ so sídlom v Trenčíne a ďalších,  viac ako 30 zdravotníckych zariadení.

Fakulta sa vo svojej vedecko-výskumnej činnosti profiluje najmä do oblastí svojich študijných odborov, s dôrazom na komplexný multidisciplinárny prístup. Pre zvýšenie efektivity výskumu, vzájomnej spolupráce a kvality výsledných publikačných výstupov boli zriadené centrá: Centrum hyperbarickej oxygenoterapie, Centrum pre výskum kvality života, Centrum pre výskum a aplikáciu ošetrovateľských techník a postupov do praxe.