Denná forma štúdia - bezplatná.
Prekročenie štandardnej dĺžky štúdia a súbežné štúdium – 600 Eur
Externá forma štúdia - I. stupeň - 690 Eur
Termín podania prihlášky: 1. kolo: 30. apríl 2023
2. kolo: 14. júl 2023*
Termín prijímacieho konania: 1. kolo: 19. – 23. jún 2023
2. kolo: 23. august 2023*
* 2. kolo prijímacích skúšok sa bude konať v prípade, že po prvom kole nebude prijatý plánovaný počet uchádzačov
Náhradný termín prijímacej skúšky: 26. jún 2023
(O náhradný termín prijímacej skúšky môže uchádzač požiadať písomne zo zdravotných, osobných a iných dôvodov. Tento termín je určený iba pre uchádzačov, ktorí si podali prihlášku v riadnom termíne, t. j. do 30. apríla 2023, nemohli sa dostaviť na prijímaciu skúšku v dňoch 19. – 23. júna 2023 a písomne o náhradný termín požiadali).
Denná forma štúdia - bezplatná.
Prekročenie štandardnej dĺžky štúdia a súbežné štúdium – 600 Eur
Externá forma štúdia - I. stupeň - 690 Eur
Podmienky prijatia sú totožné s podmienkami prijatia študentov SR.
Uchádzač, ktorý ukončil stredoškolské štúdium v zahraničí (okrem dokladov získaných v Českej republike), predloží okrem povinných príloh originál alebo overenú kópiu rozhodnutia o uznaní dokladu o vzdelaní, ktoré vydá uchádzačovi regionálny úrad školskej správy. Toto rozhodnutie predloží uchádzač pri prijímacej skúške.
Informácie pre uchádzačov zo zahraničia / Information for applicants from abroad
Verejné zdravotníctvo je multidisciplinárny vedný odbor, zaoberajúci sa zdravím populácie a spôsobmi, ako predchádzať chorobám, posilňovať zdravie a predlžovať život, prostredníctvom organizovaného úsilia spoločnosti. Štúdiom sa získavajú primerané vedomosti z vied, na ktorých sú založené činnosti verejného zdravotníka, najmä z epidemiológie, environmentálneho zdravia, z profesijnej etiky, komunikácie, ekonomiky a príslušných právnych predpisov a praktické skúsenosti získané na úradoch verejného zdravotníctva.
Absolvent bakalárskeho študijného programu Verejné zdravotníctvo disponuje odbornou spôsobilosťou na výkon odborných pracovných činností a samostatne vykonáva odborné pracovné činnosti pri ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, vrátane štátneho dozoru, vzdelávacej a výskumnej oblasti, ktoré zodpovedajú rozsahu a obsahu získaného vzdelania, má teoretické vedomosti a praktické zručnosti zo všeobecných a preventívnych medicínskych odborov, ktoré bude využívať v podpore, ochrane a rozvoji verejného zdravia, v prevencii vzniku chorôb, vo vzdelávaní a motivovaní k zdravému spôsobu života jednotlivca, rodiny, komunity a celej spoločnosti a vykonáva aktivity v legislatívne vymedzenom rozsahu kompetencií verejného zdravotníka.
Absolvent má všetky predpoklady pre pokračovanie vo vysokoškolskom, špecializačnom i kontinuálnom vzdelávaní.
Absolvent bakalárskeho študijného programu Verejné zdravotníctvo spĺňa odbornú spôsobilosť na výkon povolania verejný zdravotník.
Okrem práce v sieti regionálnych úradov verejného zdravotníctva sa môže uplatniť aj v pracovných zdravotných službách, v zariadeniach poskytujúcich liečebno-preventívnu starostlivosť ako odborník pre nemocničnú epidemiológiu a pre ochranu zdravia zamestnancov, ale aj na vyšších územných celkoch, v zdravotných poisťovniach alebo v orgánoch štátnej správy alebo územnej samosprávy v problematike rozvoja zdravia (tvorba a realizácia programov na aktívnu prevenciu neprenosných a prenosných ochorení napr. zdravé mestá, zdravé školy, zdravé pracoviská). Absolvent je schopný používať epidemiologickú metódu práce a to mu umožňuje uplatnenie aj v oblasti farmaceutických spoločností.
Program Erasmus+ sa zameriava na zvyšovanie kvality vzdelávania a podporu európskej dimenzie vysokoškolského vzdelávania prostredníctvom medzinárodnej spolupráce univerzít, podporuje európsku mobilitu a zlepšuje transparentnosť a úplné uznávanie štúdia a kvalifikácie v krajinách EÚ.
ERASMUS+ poskytuje študentom (vrátane doktorandov) - okrem študentov 1. ročníka - príležitosť absolvovať študijný pobyt v dĺžke 3-12 mesiacov na vysokých školách v krajinách EÚ na základe bilaterálnej dohody. Granty na študijné pobyty prideľujú študentom priamo vysoké školy.
Partnerské univerzity:
Fakulta zdravotníctva Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne vznikla v roku 2007 transformáciou z Ústavu zdravotníctva a ošetrovateľstva, ktorý bol založený v roku 2004. V súčasnosti poskytuje štúdium v akreditovaných študijných programoch I. a II. stupňa. Fakulta má akreditované aj špecializačné štúdiá v zdravotníckom povolaní „sestra“ a má priznanú spôsobilosť pre rigorózne konanie v študijnom programe Ošetrovateľstvo.
Fakulta zdravotníctva má päť katedier: Katedru ošetrovateľstva, Katedru laboratórnych vyšetrovacích metód v zdravotníctve, Katedru klinických, teoretických a špeciálnych disciplín, Katedru telesnej výchovy a športu, Katedru fyzioterapie. Výučbovými základňami pre prax je najmä Fakultná nemocnica Trenčín, RÚVZ so sídlom v Trenčíne a ďalších, viac ako 30 zdravotníckych zariadení.
Fakulta sa vo svojej vedecko-výskumnej činnosti profiluje najmä do oblastí svojich študijných odborov, s dôrazom na komplexný multidisciplinárny prístup. Pre zvýšenie efektivity výskumu, vzájomnej spolupráce a kvality výsledných publikačných výstupov boli zriadené centrá: Centrum hyperbarickej oxygenoterapie, Centrum pre výskum kvality života, Centrum pre výskum a aplikáciu ošetrovateľských techník a postupov do praxe.